Vztek!

18. září 2011 v 11:32 | Froya Aranell |  Kecy. (pro rok 2011)
Vztek je neviditelný, neslyšitelný, necítitelný, nehmatatelný, necítitelný plyn. Nejde přelít ani vylít. Je horší než vzduch, poněadž jeho přítomnost si všichni umědomujeme. "Co ti zase přelítlo přes nos?" To slycháváme, když se z ničeho nic naštveme. Avšak není to správná úvaha. Správně by bylo: "Co ti zase vlítlo do nosu?" nebo "Co si to sakra zase vdechnul za humus?". Podle mé soukromé teorie vztek vdehujeme, jíme, pijeme, včicháváme. Je to jako droga bez závislosti. Ano, mám na mysli tu, co se šňupe. Jen my jí všňupáváme omylem, nevědomky. Ale jaké to s námi má účinky...Jenom si ukousněme kousek rohlíku a v zápětí s ním mlátíme do stolu. Denně zažíváme stovky vzteků, jen malých, ale často zřetelných. Pak se nemáme divit, že máme depresi či psychické zhroucení.
Ale takové zhroucení není jen tak nějaká věc. Tu můžeme mít i z obyčejného štěstí. Je to směšné, ale i takoví psychopadi existují. Nejen psychopadi, ale i možná vy. To, z čeho sme měli radost se sesype a máme z toho zármutek. Vidíme už jen to špatné. Jen že štěstí je neřád, to nevdechneme, to si na nás zasedne samo. Je to takoví malý netvorský prevít.
Jak se něčemu takovému bránit? hlavně se vzteku nepoddávat. Rychle běžte něco dělat - cokoli. I když vám to nejde, klepete se vzteky, nejraději by s te do toho koply, tak něco zkuste. Nejlepší je, si udržovat trvalý duševní klid a samozdřejmě si pusťte Heavy metal!

Upozornění: Tento článek byl napsán z naprostého vzteku vyzařujícího už od pohledu z autora. Avšak on zachoval chladnou hlavu. Netrhal věci, nekopal do židle, nýbrž napsal článek, který je bezpředmětný a zanedlouho jej vymaže. Už se nevztekýá, už truchlí...


(Tarja turuner - Oasis, youtube.com )
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kroketa Kroketa | Web | 18. září 2011 v 12:30 | Reagovat

ne nemaž ho,mě se líbí,zajímavý pohled na vztek ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.